посилення фундаменту

Найефективнішим засобом підсилення фундаментів, особливо при нерівномірних деформаціях споруди, є збірні залізобетонні палі, які не вимагають великих габаритів приміщення і включаються в роботу відразу після занурення на позначку.

При виконанні робіт з посиленню фундаменту, конструкція існуючого фундаменту повинна бути розрахована на сприйняття зусилля від навантаження вдавлення.

Розрахунок підсилення фундаментів виконується за двома групами граничних станів з урахуванням вимог відповідних нормативних документів (ДБН, СНиП). Несуча спроможність існуючого фундаменту визначається з урахуванням його фактичного стану (ступеня зносу), міцності матеріалів і грунтів основи.

Якщо в процесі експлуатації відбулася повна стабілізація осад основи під існуючими фундаментами, то розрахункові опади елементів підсилення визначаються тільки від додаткових навантажень.

При цьому максимально допустиму осадку призначають з урахуванням стану надземних конструкцій будівлі, що реконструюється і пов'язаних з ним поруч розташованих об'єктів (переходів, галерей, комунікацій). Для окремих фундаментів осаду визначається з урахуванням впливу навантажень від сусідніх фундаментів за методом кутових точок.

Підприємство «ВІФ» має великий досвід посилення існуючих фундаментів від котеджів до багатоповерхових будинків.